Aktuality

• V priestoroch múzea sme si pozreli výtvarné diela umelcov spojených s Liptovom tvoriacich prevažne v prvej polovici 20. storočia a stálu expozíciu dobového nábytku s bohatou zbierkou poľovníckych trofejí, ktorá približuje obdobie konca 18. a začiatku 19. storočia, kedy bola budova Soľného úradu sídlom prefekta likavsko – hrádockého komorského panstva. Zároveň sa žiaci venovali výtvarným aktivitám.

Účastníci: žiaci z ateliérov J. Khouri a S. Beťkovej.

Foto: J. Khouri

• V Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku sme si pozreli výtvarné diela
    umelcov spojených s Liptovom tvoriacich prevažne v prvej polovici 20. storočia.
    Všetky vystavené diela boli pred zrakmi verejnosti „ukryté“ v depozitárnych
    priestoroch, ale teraz ich Liptovské múzeum, po odbornom ošetrení a
    konzervátorských zásahoch, vystavuje v plnej kráse.
    Za zrozumiteľný a pútavý výklad ďakujeme programovej manažérke a lektorke
    Mgr. Martine Mäsiarovej. Súčasťou nášho pobytu v múzeu bola výtvarná práca
    a krátky test.
    Účastníci: žiaci z ateliérov J. Khouri a L. Vyšnej.

• Naša Cesta za umením viedla tentokrát do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku. Deti sa zoznámili nielen s tvorbou nášho známeho maliara ale aj s dielami súčasného autora, naučili sa, čo je to "drapéria" a hravým spôsobom si vytvorili grafiky- v ich fantázii pripomínajúce divotvorné zvieratá či krajiny. Čas nám rýchlo ubehol, ale radosť na spiatočnej ceste bola dokonalá, keďže nechýbala ani zmrzlina. Zážitkom bola aj jazda novučičkým vlakom.

S.Beťková

• Prečo je vzdelávanie v ZUŠ také dôležité pre rozvoj detí už od predškolského veku? Čo všetko môže vaše dieťa získať vďaka umeleckému vzdelávaniu? Aký základ môžete dať svojmu dieťatu na rozvoj jeho osobnosti?

• Základná umelecká škola
    Hudobný a tanečný odbor:
    J.D. Matejovie 591/14, 03301 Liptovský Hrádok

Výtvarný odbor - elokované pracovisko
    J. D. Matejovie 539, 03301 Liptovský Hrádok

Výtvarný odbor - elokované pracovisko
    Hybe 140, 03231 Hybe

• Sekretariát:
    Ekonomický úsek: 044 522 45 11

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné