V priestoroch múzea sme si pozreli výtvarné diela umelcov spojených s Liptovom tvoriacich prevažne v prvej polovici 20. storočia a stálu expozíciu dobového nábytku s bohatou zbierkou poľovníckych trofejí, ktorá približuje obdobie konca 18. a začiatku 19. storočia, kedy bola budova Soľného úradu sídlom prefekta likavsko – hrádockého komorského panstva. Zároveň sa žiaci venovali výtvarným aktivitám.
Účastníci: žiaci z ateliérov J. Khouri a S. Beťkovej.
Foto: J. Khouri
V Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku sme si pozreli výtvarné diela
umelcov spojených s Liptovom tvoriacich prevažne v prvej polovici 20. storočia.
Všetky vystavené diela boli pred zrakmi verejnosti „ukryté“ v depozitárnych
priestoroch, ale teraz ich Liptovské múzeum, po odbornom ošetrení a
konzervátorských zásahoch, vystavuje v plnej kráse.
Za zrozumiteľný a pútavý výklad ďakujeme programovej manažérke a lektorke
Mgr. Martine Mäsiarovej. Súčasťou nášho pobytu v múzeu bola výtvarná práca
a krátky test.
Účastníci: žiaci z ateliérov J. Khouri a L. Vyšnej.
Naša Cesta za umením viedla tentokrát do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku. Deti sa zoznámili nielen s tvorbou nášho známeho maliara ale aj s dielami súčasného autora, naučili sa, čo je to "drapéria" a hravým spôsobom si vytvorili grafiky- v ich fantázii pripomínajúce divotvorné zvieratá či krajiny. Čas nám rýchlo ubehol, ale radosť na spiatočnej ceste bola dokonalá, keďže nechýbala ani zmrzlina. Zážitkom bola aj jazda novučičkým vlakom.
S.Beťková
Prečo je vzdelávanie v ZUŠ také dôležité pre rozvoj detí už od predškolského veku? Čo všetko môže vaše dieťa získať vďaka umeleckému vzdelávaniu? Aký základ môžete dať svojmu dieťatu na rozvoj jeho osobnosti?